Zapomeňte na chvíli na starosti všedního dne a vstupte do světa relaxace...

Lymfatický systém - obecně

    Lymfatický systém je rozsáhlá síť lymfatických cév a lymfatických uzlin. Vrací přebytečnou tkáňovou tekutinu do oběhu a pomáhá bojovat s infekcí a nádorovými buňkami.

Lymfa (míza) a lymfatické cévy

    Míza je průzračná, vodnatá tekutina, která se tvoří z tkáňového moku proudícího mezi buňkami. Tuto mezibuněčnou tekutinu nelze nazývat mízou, dokud není odvedena do sítě mízních kapilár lokalizované ve tkáňových prostorách. Z mízních kapilár proudí míza do větších mízních cév plných filtrů, které představují mízní uzliny. Lymfa není pumpována, ale pohybuje se při stlačování lymfatických cév okolními svaly během jejich pohybu. Lymfa je tedy tekutina, která omývá všechny buňky v našem těle. Jestliže se tato tekutina znečistí, zanese toxiny, způsobuje neprůchodnost-vzniká nemoc, která blokuje energii v těle.

Lymfatická masáž

    Jestliže se lymfa znečistí, zanese toxiny, které způsobují neprůchodnost, pomáhá lymfatická masáž tyto příznaky zmírnit a úplně odstranit. U nás provádíme masáž pouze ručně, někde se nabízí i přístrojová metoda. Ruční metoda je mnohem hloubkovější systém. Základem je prohřívání kůže a podkoží. Tato manuální drenáž - lymfodrenáž je tedy hmatová technika orientovaná na lymfatický systém. Vhodná je pro ošetření unavených končetin (preventivní ošetření u osob vystavených dlouhému stání, u zaměstnanců v obchodě, v dopravě apod.). Pomáhá rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu.... Je základem pro ošetření celulitidy a pokožky vůbec, doporučená jako prostředek na zvýšení imunity, detoxikaci organismu a prevenci vrásek. Je prováděna malým tlakem bez použití olejů či emulzí. Cílem je zlepšit odtok lymfy. Používá se taktéž k ošetření otokových stavů, při těžkých nohách, jako prevence proti nádorovým onemocněním. Tato terapie zvyšuje kondici o 10%-15%, tedy je vhodná i pro výkonné sportovce a pro psychicky zatížené lidi.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1090 | 33%)
Ne (1133 | 34%)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one